Бітумна черепиця - переваги та недоліки
Вибір покрівельного покриття робиться раз на багато років, за той самий час несуть наслідки рішення. Що слід враховувати при виборі бітумної черепиці?
Як і будь-яке рішення, бітумні черепиці мають своїх вболівальників, а також оголошених опонентів. Перші орієнтуються на переваги цього матеріалу, другі бачать переважно його недоліки. Кожен повинен прийняти рішення, але ми пропонуємо, чого очікувати при виборі бітумної черепиці для даху. Доречі якісну бітумну черепицю Вам пропонує придбати сайт Благосвіт Буд https://blagosvit.com.ua, за найвигіднішої вартості на сьогоднішній день.
Бітумна черепиця - недоліки
Використовуючи бітумну плитку, пам’ятайте, що під неї слід використовувати повну опалубку. Для цього використовуйте шпунтові дошки. У випадку першого рішення можливе явище кепінгу, тобто викривлення. Однією з найкращих ідей є використання ОСБ, але вони відносно дорогі.
Деякі стикалися з цим явищем і стверджують, що бітумна черепиця має на ній шматочки скелі, на скелях росте мох, і не дивно. Інші вважають, що сучасні матеріали, з яких виготовлені бітумні черепиці високого класу, є повністю стійкими до таких явищ. Правда, мабуть, посередині. Багато що залежить від місця розташування будинку. Якщо він розташований у місті, то його не слід піддавати рослинності, але гірше посеред лісу, де в достатку є всілякі лишайники та насіння.
Ще один недолік, який оспорюється на думку професіоналів та користувачів бітумних черепичних дахів. Важливою особливістю таких покриттів є самовулканізація, тобто прилипання до кожного шару. Це може статися кількома способами - іноді черепиця покривається клеєм, іноді достатньо лише шару бітуму. Під впливом сонця зазначені шари плавляться і черепиця з'єднується між собою, завдяки чому вони прилипають до даху. Однак самовулканізація вимагає гарних погодних умов - переважно сонячної погоди. Якщо сонця не вистачає, ви можете допомогти собі технологією і, наприклад, нагріти черепицю тепловим пістолетом.
Бітумна черепиця - переваги
Якщо конструкція даху не є особливо складною, ви можете самостійно зробити бітумну черепичну покрівлю. Робота з черепицею не вимагає спеціалізованих інструментів. Просте укладання такого типу покриття, якщо воно проводиться згідно інструкцій виробника, повинно пройти швидко та ефективно. Єдине обладнання, що полегшує роботу, - це покрівельний ніж, на який можна відрізати непотрібний матеріал і цвях - цвяхи, звичайно, можна забити, однак через те, що кожен шматок черепиці повинен проїхати кілька з них, фіксація черепиці на всій даху може бути втомлювальною.
Низька ціна може бути перевагою черепиці, але перш ніж зважитися на будь-яке покрівельне покриття, варто запастися калькулятором і обчислити все дуже точно. Бітумна черепиця - порівняно дешевий матеріал, і її збірку можна зробити самостійно. Що стосується листового металу, то для обробки потрібне спеціалізоване обладнання, наприклад, машини для гнуття. З цієї причини мало хто може вирішити самостійно встановлювати металеві листи або черепицю. Однак бітумна черепиця передбачає повну опалубку, яка не потрібна для листового металу. Вартість дощок також повинна бути додана до остаточного рахунку. З іншого боку - черепиця генерує мені відходи, ніж листовий метал, також розрахунок вартості може виявитися дещо складнішим, ніж здається на перший погляд.
Якщо частина черепиці пошкоджена або вона впала з даху внаслідок неправильного монтажу, ремонт відносно простий порівняно з іншими покрівельними матеріалами. Ремонт бітумної черепиці зводиться до поповнення дефектних / відсутніх елементів новими. Так само легко зробити, коли через кілька років дах піклується про нас або потребує капітального ремонту. Черепиця є відносно легким покриттям, тому ви можете легко покрити його новим шаром, не зриваючи старого.
Черепиці дозволяють виготовляти навіть складні форми даху завдяки своїй гнучкості. На відміну від металевої покрівельної черепиці, черепиця може легко гнутися. Це дозволяє набагато дешевше і швидше покрівельне покриття - немає необхідності в складних порізах, які генерують великі втрати матеріалу.