Терраццо: що це

Звучним словом тераццо називають мозаїчне підлогове покриття, що не має швів. Наливна підлога на сімдесят п'ять відсотків складається з крихти мармуру, при цьому розміри піщинок не важливі. З відсіву мостять малюнок, трамбують, заливають клінкерним цементом. Велика кількість натурального мармуру та клінкерна суміш – основні відмінності покриттів. Компанія Ремонтуєм пропонує всі види ремонтних робіт в Тернополі, детальніше https://remontuem.te.ua/remont-v-novobudovi/

Майстри створюють вручну у приміщенні:

  • на підготовлену, рівну основу встановлюють армовану сітку, пов'язану з малюнком;
  • в лачу засипають камінь, скло, щільно трамбують;
  • заливають клінкер, вирівнюють;
  • зверху, для стабільності, наносять додаткову товщу розчину, який дасть з'явитися тріщинам.

Загальна висота пластів досягає 12 см, з яких не менше семи сантиметрів – основа, не більше двох сантиметрів – декоративна суміш для міцності.

В результаті виходить справжній витвір мистецтва, що грає кольоровими перепадами піщинок, що вражає однотонністю різногабаритних частинок. Гладкий, без виступів, має характерний блиск, фактуру, відрізняється підвищеною надійністю та твердістю. Термін служби – до ста років, при цьому йому не страшні механічні навантаження, кислоти та інше.

Історія появи терраццо

Вперше покриття з'явилися над Італії, а античній Греції. Греки укладали візерунки з гальки, які монолітно заливалися глиною вапняком. Метод запозичив Стародавній Рим, замінюючи камінчики шматочками цегли. Гарне прикраса житла мало надзвичайний успіх у громадян середнього стану та багатих панів. Трохи пізніше, на зміну укладання прийшла мозаїка, і терраццо втратила популярність.

Через століття війни стерли слід кладки, але на півночі Італії в деяких містах спосіб прикрашати житла зберігся і переріс у стійку традицію. Зважаючи на доступність матеріалів, кладку мостили в житло торговців, чиновників, графів, у громадських місцях – церквах, бібліотеках.

На початку дванадцятого століття майстри Венеції експериментували зі складом, додаючи замість цеглини подрібнену теракоту, як клейку речовину – вапно. Через кілька десятків років, з розвитком торгових відносин, у Венецію постачали природний мармур з інших республік, крихти якого вирішили додати до кладки. Наступні десятиліття проб і помилок призвели до досконалої технології створення настилу, яке в наш час зветься венеціанським терраццо.

Терраццо сьогодні

Останні сто років венеціанська заливка на озброєнні у дизайнерів. Настил відмінно поєднується з різними стилями, підходить до будь-якого меблювання. Воно вдало поєднує класичні мотиви та новомодні віяння. В інтер'єрі використовують облицювання з мотивами бароко, рококо, ампір. У холах готелів, музеях можна побачити поєднання римської мозаїки та заливання – поряд із дрібною кам'яною крихтою проглядаються малюнки, окремі деталі гальки.

Однотонна, без візерунків, підлога популярна у стилях модерн, хай-тек, мінімалізм. Для сучасного дизайн-проекту квартири - це практичне та вдале рішення, що береже час на прибирання, що дозволяє монтувати систему обігріву під шари цементу. Сьогодні мармуровий порошок застосовують:

  • для облицювання стін у кабінетах, ванних кімнатах;
  • для стільниць, столів, окремих елементів меблів (ніжки, спинка стільця);
  • як основу для піддонів душових кабін, раковин;
  • сходи, оздоблення зовні фасаду.

Матеріал набув популярності завдяки довговічності – правильно відлита підлога прослужить багато років. Він не побоїться перепадів температур, хімічних речовин, тяжкості та різких ударів. Яскраві фарби, оригінальні відтінки не бояться води, що палить сонця, тому покриття часто використовують для кладки зовні будинку, мощення доріжок, у місцях скупчення людей – торгових центрах, музея 

Линолеум Гранд

Линолеум Гост

Леруа Линолеум

Полы Наливные

Женская обувь